Nekupujte lacné zmesi

Veľmi dôležitý je aj výber osiva. Uprednostnite kvalitnejšie trávne zmesi, ktoré sú istejšie pri vzchádzaní. Niektoré sú pri výrobe ošetrené prípravkami, ktoré osivo chránia a podporujú pri prvotnom raste. Špičkové trávne zmesi EUROGREEN sú kompletne ošetrené technológiou HEADSTART. Ide o biologický postup, ktorý výrazne urýchľuje vzchádzanie až o 1 týždeň a optimalizuje celý tento proces a zároveň ochranu pre hubovými chorobami zabezpečuje prípravok ECOseed®Turf. Výsledkom takto ošetrených osív je ich rezistencia rastlín proti hubovým chorobám, ich optimalizované vzchádzanie, hlbšie a hustejšie zakorenenie a aktivácia pôdnych živín. Pôsobenie takejto podpory a ochrany je plných 12 mesiacov.

Ktoré osivo je to najvhodnejšie pre váš trávnik? Kvalitné trávne zmesi sa skladajú z mnohých jednotlivých zložiek – vyváženým zložením čistých semien, z ktorých má každé svoje vlastné charakteristiky, určené mnohými rokmi výskumu. Ich interakcia potom dáva spotrebiteľovi požadovaný trávnik s jeho špeciálnymi vlastnosťami. Takže tajomstvom je ten správny mix.

Osivá EUROGREEN sú trávne zmesi zostavené na základe dlhoročných výsledkov testov a skúseností. Veľmi dobré referencie sú na zmesi RASANA TOP, RASANA SUPER a RASAVA SPORT. Odporúčame vám však prečítať si viac v časti Osivá EUROGREEN a vybrať si to, ktoré by vyhovovalo vašej záhrade.