Horúce leto a umelý trávnik?

Je dobre známe, že údržba umelého trávnika nie je tak zložitá a ťažkopádna, ale niektoré úkony bežnej údržby je nevyhnutné dodržiavať podľa ročného obdobia. Patrí sem zimná i letná údržba.

Ako si udržať umelý trávnik v horúcich letných mesiacoch keď je počasie horúce a teplota povrchu je pomerne vysoká? Umelý trávnik je PE – polyetylén materiál a jeho tepelná účinnosť sa zvyšuje po vystavení vysokej teplote. V takomto prostredí môže ľahko nastať fyzické nepohodlie a zníženie kvality športového výkonu.

Preto je znižovanie teploty povrchu umelého trávnika dôležitým krokom pre letnú údržbu. Všeobecne účinným prostriedkom na zníženie jeho teploty je postrek vodou na mieste. Táto metóda je v súčasnosti najefektívnejšia. Povrchovú teplotu pred zápasom alebo tréningom znížime rovnomerne v celej oblasti ihriska, pričom dbáme o to, aby sme tento priestor príliš nepremáčali.

V prípade záujmu o montáž automatického systému chladenia trávnika s umelým povrchom volajte na t. č.
0905 432 428 – Ing. Roman Šmajstrla

 

Aby bol výsledok čo najefektívnejší a najbezpečnejší, realizujeme chladenie trávnikov s umelým povrchom prostredníctvom piestových postrekovačov PERROT, a to piestovým podzemným postrekovačom „VP3“.

                        

Popis a použitie
Ide o veľkoplošný podzemný výsuvný postrekovač s dosahom až 54 m so vstavaným elektroventilom. Jedinečný piestový pohon zabezpečuje presné, plynulé a takmer nehlučné zavlažovanie s neobmedzenou reguláciou rýchlosti rotácie. Tento postrekovač zaručuje rovnomerné zavlažovanie rozsiahlejších plôch. Vhodný je pre plochy s umelým povrchom, ako sú napríklad ihriská pre futbal či pozemný hokej. U veľkoplošných postrekovačov Perrot je už štandardom, že technológia nevstupuje svojím umiestnením do zavlažovanej plochy. „VP3“ je teda najvhodnejšou alternatívou chladenia pre nové a najmä pre existujúce plochy s umelým povrchom, obzvlášť  v letných mesiacoch.

Technológia trysky

Konštrukcia inteligentnej trysky plynulo zrýchľuje prietok vody s nízkou turbulenciou medzi vstupom a výstupom. Tým je dosiahnutý väčších dostrek pri jej menšom prietoku.
.

Sektor Scout

Funkcia Sektor Scout umožňuje presnú kontrolu zavlažovania v nastavenom výseku. Doba zavlažovania nie je riadená podľa časového intervalu, ale nastavenou výsečou. K spusteniu a vypnutiu postrekovača dochádza vždy v stanovenej časti výseku.

Vlastnosti
Podzemné výsuvný postrekovač s 25 ° trajektórií. Nastaviteľná doba rotácie od 50 do 120 sekúnd pri tlaku 4 až 8 bar. Ovládanie zhora funkciou ON-OFF-AUTO.

Materiál
Telo, ložisko a výsuvník z trvanlivého technického plastu, mosadze a nerezovej ocele. Rameno a trysky z trvanlivého technického plastu.

Dostupné varianty prevedenia:

  • plnokruhový
  • výsečový
  • plastovým viečkom
  • s viečkom s umelým trávnokom
  • so systémom Sektor Scout

Ďalšie technické údaje v originále sú na stiahnutie: