„Dážď je striebro, ale hnojivo je zlato“

Týmto pravidlom starého poľnohospodára sa riadi WOLF GARTEN vo svojom výskumnom inštitúte založenom v roku 1964 v lokalite Betzdorf. Tu boli vyvinuté hnojivá s najvyššími požiadavkami na ich kvalitu, ďaleko za zákonnými požiadavkami a rozsiahlo testované na ich účinnosť.

ENERGY DEPOT je značka dlhodobopôsobiacich hnojív od WOLF GARTEN. Je to nový typ obaľovaného hnojiva s postupným uvoľňovaním potrebných živín po dobu 5 – 6 mesiacov, v závislosti na teplote, vlhkosti, množstve mikroorganizmov a ďalších faktoroch. Z toho dôvodu ho stačí aplikovať len raz na začiatku sezóny. Nová technológia zároveň chráni aj životné prostredie, keďže nedochádza k vyplavovaniu živín. Hnojivo Energy Depot sa tým radí k jednotkám na trhu v oblasti hnojív.

Živiny sú uvoľňované podľa potreby v dvoch fázach.
FÁZA 1: Malý podiel neobalených granúl hnojiva poskytuje od prvého dňa všetky dôležité živiny potrebné pre rast rastlín.
FÁZA 2: Ostatné granule hnojiva s unikátnou technológiou obaľovaných živín zaisťujú postupnú výživu rastlín aj v nasledujúcich mesiacoch.


NATURA BIO je novo vyvinutý produktový rad hnojív z rodiny WOLF GARTEN pre záhradkárov, ktorí si prajú ekologickú a šetrnú výživu rastlín. Pri výrobe sú použité len čisto rastlinné zložky z obnoviteľných surovín z EÚ, a tým je zaručená trvalá udržateľnosť výrobkov. Geneticky modifikované živočíšne a chemické suroviny sú zámerne vynechané.

Hnojivá Natura Bio sa vyznačujú vyváženým pomerom živín vhodným pre rastliny a sú obohatené mykorhízou – mikroorganizmami, ktoré sa spoja s koreňmi rastlín a podporujú príjem živín. Všeobecne sa posilňuje prirodzený rast koreňov, odolnosť rastlín voči teplu a suchu vďaka lepšiemu využitiu vlhkosti pôdy. Taktiež bola posilnená odolnosť voči škodcom a hubám, takže rastliny sú podstatne vitálnejšie. Krátko povedané: Pokiaľ ide o to docieliť optimálny výsledok hnojenia na čisto rastlinnej báze, potom sú nové špeciálne hnojivá Natura Bio od začiatku prvou voľbou.

TEKUTÉ HNOJIVÁ

Rozšírené je používanie minerálnych hnojív, ktorých výhodou je okamžitý účinok, a preto môžu poskytnúť okamžitú pomoc aj pri akútnom nedostatku živín. To má však rozhodujúcu nevýhodu, že pri nerovnomernom nanášaní granulátu hnojiva môže dôjsť k popáleniu, ktoré má za následok vznik nepekných hnedých fľakov na trávniku. WOLF GARTEN tu svojim radom tekutých hnojív poskytuje účinný prostriedok nápravy.

100 m² za 3 minúty!
Ak je aplikácia hnojivého granulátu ako ručná, tak aj rozmetadlom časovo dosť náročná, prihnojovanie tekutým hnojivom je rýchle. Len za tri až päť minút je možné pohnojiť celých 100 m² trávnika. Úspora času je preto rozhodujúcou výhodou tekutého hnojiva od WOLF GARTEN. 1 liter vystačí na 100 m². Jednoduché použitie: pripojte rozprašovaciu fľašu k záhradnej hadici – vhodné pre všetky štandardné spojovacie systémy.

Dlhodobý účinok pre dlhé intervaly hnojenia
Hnojivá od WOLF-Garten sú vybavené praktickou dlhodobou zložkou, ktorá pôsobí priamo na korene. Rastliny sú dlhodobo optimálne zásobované všetkými dôležitými živinami.

Okamžitý účinok cez list
Hnojivo pôsobí priamo na list. Rastliny absorbujú časť živín cez steblá hneď po zálievke, takže hnojivo môže okamžite pôsobiť. Len časť sa dostane do zeme, kde rozvinie svoj praktický dlhodobý účinok. Použitím kvalitného chelátu železa je hnojivo ešte šetrnejšie a účinnejšie.

Koordinovaná zmes hnojív pre silný rast
WOLF-Garten ponúka rôzne kompozície v zložení hnojív, ktoré zodpovedajú rôznym potrebám trávnikových rastlín v závislosti od ročného obdobia. Letné a jesenné hnojivo cielene posilňuje rastliny proti suchu a horúčave, chorobám, mrazom a plesniam snežným. Chelát železa na druhej strane chráni trávnik proti machu.