Premenia odpratávanie snehu na zábavu

Snežné frézy MTD vám budú skvelými pomocníkmi pre rôzne oblasti s množstvom zasneženia. Modelová séria SMART je určená pre regióny s miernym až stredným zasnežením a OPTIMA pre regióny so stredným až vysokým zasnežením.

Všetky snežné frézy sú 2-stupňové s výkonnou Xtreme-Auger™ pracovnou závitovkou, čo znamená, že sneh neodkrajujú a nedrvia, ale zavŕtajú sa do neho a posunú k vertikálnej turbíne, ktorá ho následne vysoko a ďaleko odhodí. Vybavené sú motormi SnowThorX, špeciálne navrhnutými pre zimné použitie. Tieto sa vyznačujú obzvlášť dobrým štartovaním aj pri extrémne nízkych teplotách. Lyžiny umožňujú prispôsobiť pracovnú výšku rôznemu podkladu (štrku, trávniku…) a nerovnému terénu bez poškodenia zariadenia.

Oceníte tiež viacrýchlostný pohon s posilňovačom riadenia Easy-Turn, čo umožňuje ľahké manévrovanie bez námahy, jednoducho ovládaním dvoch pák riadenia (vľavo / vpravo). Všetky rukoväte a páky sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko ovládať aj pomocou zimných rukavíc.

Modely série OPTIMA sú navyše vybavené systémom aretácie spojky, ktorý vám umožní zložiť ľavú ruku z rukoväte bez toho, aby bola vyradená práca závitovky, a tak meniť smer vyhadzovania alebo rýchlosť stroja počas prevádzky. Smer a vzdialenosť vyhadzovania je možné pohodlne a rýchlo nastaviť 4-cestným joystickom. Vďaka blokovacej funkcii zostáva komín spoľahlivo vo zvolenej polohe.